Nasza Swietlica
Powitanie
Witaj w naszej świetlicy.
Awaria strony usunięta
Z radością informujemy, że na nowo powraca strona świetlicy. Przyczyną tak długiej nieobecności była awaria systemu. Mamy nadzieję, iż teraz znów stronka będzie tętnić życiem i informować na bieżąco o tym co ciekawego dzieję się w naszej świetlicy.
W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy zaplanowali kilka ciekawych wycieczek i spotkań. W listopadzie dzieci uczestniczące w zajęciach kółka olimpijskiego byli gośćmi w WCK-u na treningu formacji tanecznej discodance. W październiku przeprowadzono dla uczniów klas ,,0" - III konkurs plastyczny pt. ,,Moje ukochane zwierzątko". Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
Klasy I
I miejsce
Zofia Niezabitowska - I a
Wiktoria Łodygowska - I b
Weronika Kozłowska - I b
Natalia Chojnacka - I c
Michał Żuchowski - I c
II miejsce
Roksana Aftańska - I b
III miejsce Joanna Kalwasińska - I c
Wyróşnienie
Błażej Wojciechowski - I b
Oliwier Kurczyński - I c
Klasy II
I miejsce
Natalia Witkowska - II a
II miejsce
Bartosz Sołtysiński - II b
III miejsce
Zuzanna Popek - II b
Wyróşnienie
Kacper Dorobek - II b
Karolina Krzeszewska - II a
Julia Dzięcielewska - II a
Klasy III
I miejsce
Zuzanna Opłatkowska - III a
Anna Berkowska - III a
Dominika Strzelecka III c
Oliwia Adamczewska - III d
II miejsce
Kornel Trawiński - III c
Justyna Krazińska - III d
Joanna Stolarczyk - III d
III miejsce
Mateusz Tomczak - III c
Remigiusz Bladoszewski - III d
Piotr Świerkowski - III d
Wyróşnienie
Adrianna Bisaga - III c
Dominik Komorowski - III c
Agata Rećko - III d
Karolina Rosiak - III d
Na początku drugiego semestru zaplanowano spotkanie z panem Winiarskim autorem albumów
o Włocławku i miłośnikiem naszego miasta. Planowane są wycieczki do Włocławskiego Schroniska dla Zwierząt, Fabryki fajansu i do siedziby portalu internetowego Q4.Powrót do szkoły
Skończył się czas wakacji i po 2-miesięcznym wypoczynku wróciliśmy do szkoły. Czekają nas nowe obowiązki i wyzwania. Rozpoczynamy drugi rok działalności naszej strony internetowej mamy nadzieję, że będzie on jeszcze ciekawszy będzie obfitował w wiele wydarzeń, spotkań.
Wycieczka do Aeroklubu Włocławskiego


Dnia 6.06.11 uczniowie z Kółka Olimpijskiego wraz z opiekunami odbyli wycieczkę na lotnisko w Kruszynie, którego patronem jest płk.pilot Stanisław Skarżyński. Na lotnisku dzieci mieli okazję zobaczyć najstarszy samolot na płycie , pieszczotliwie nazywany Antkiem. Mogli zajrzeć do hangarów i zobaczyć małe, zwinne samoloty oraz szybowce. Zwiedzili salę, w której zgromadzone są trofea zdobyte przez członków aeroklubu - pamiątkowe medale i puchary.Obejrzeli z zaciekawieniem zdjęcia z bicia rekordu Europy w tworzeniu figury podniebnej, w której uczestniczyło 103 spadochroniarzy. dzieci otrzymały drobne upominki. relację fotograficzną można obejrzeć w galerii.
Wycieczka do ,,Kujawy Golf Clubu" w Wieńcu.

W sobotę 28.05.11 uczniowie z Kółka Olimpijskiego wraz z opiekunem panią Grażyną Sirocką odbyli wycieczkę na pole golfowe do ,,Kujawy Golf Clubu" w Wieńcu. Pobyt umożliwił nam właściciel klubu oraz przyjaciel pani Grażyny, wierny kibic Anwilu pan Sebastian. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda pole golfowe (9-cio dołkowe), kije do golfa oraz wózki jakimi golfiści poruszają się po polu. Pan Sebastian zapoznał nas z krótką historią golfa oraz zasadami gry. Następnie wyruszyliśmy 3 wózkami na pole. i objeżdżaliśmy poszczególne dołki. Nasz przyjaciel uczył dzieci zasad, które obowiązują na polu oraz prawidłowej postawy. Wspaniałym przeżyciem było rozegranie kilku partii na greenie. Na koniec pan Sebastian ogłosił konkurs i pokazał nagrodę dla zwycięzcy - profesjonalny kij do golfa. Zabawa była przednia a zwyciężczynią konkursu została Ola Kozłowska, która umieściła piłkę w dołku 4 uderzeniami. Uczniowie mieli okazję poznać pana Andrzeja najlepszego gracza klubu. W czasei pobytu zrobiliśmy wiele fotek, które można obejrzeć w naszej galerii. Dzieci były zachwycone tą wycieczką i zapowiedziały panu Sebastianowi, że jeszcze tu powrócą. W wycieczce wzięli udział: Ada Bisaga, Sara Rutecka, Ola Kozłowska, Oliwka Kochanowska, Dastin Górczyński, Kamil Jastrzębski. Naszym fotografem był pan Kazimierz.
Młode pustułki we Wlocławku

We Włocławku w gnieździe w MPEC u pustułki wykluły się 3 pisklęta. Rodzice troskliwie opiekują się maluszkami. Młode pisklęta donośnym piskiem oznajmiają, że są głodne. Bacznie będziemy obserwować ich wzrost.
Wizyta kynoterapeutów z psem Tolą

Po wspaniałym ,,Dniu Włoskim" w naszej świetlicy nastąpił piątek 20.05.11r. , który był dniem spotkania z kynoterapeutą. Gościliśmy Panie Ewę Kosowską i Panią Agnieszką z pieskiem Tolą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czym jest kynoterapia oraz w jaki sposób wygląda taka praca. Dowiedziały się również, że wyzwala ona pozytywne emocje dzięki czemu może pomóc wspomagając rehabilitację dzieci i dorosłych. Panie opowiedziały dzieciom o sposobie dbania o pieska oraz jak należy go pielęgnować. Dzieci miały okazję nakarmić oraz uczesać naszego gościa suczkę Tolę. Pani Ewa omówiła także prezentację multimedialną. Dotyczyła ona przeglądu ras psów, właściwej opieki, sposobu jak się bronić przed atakiem psa. Spotkanie uwieńczyło obdarowanie Toli smakołykami. Panie terapeutki wręczyły dzieciom i nauczycielkom pamiątkowe naklejki.
Dzień Włoski w naszej świetlicy
Imprezy i konkursy
W czwartek, 19.05.2011r. uczniowie ze świetlicy przygotowali Dzień Włoski. Przygotowania trwały od kilku dni.Dzieci zapoznały się, z krajem, największymi miastami oraz zabytkami.W ten sposób poznały Rzym, Watykan, Mediolan, Wenecję i Pizę. Słuchały piosenek włoskich, poznawały specjały kuchni. Przyswoiły kilka prostych słów i zwrotów oraz uczestniczyły w zabawie ,,Fredo - Caldo". Podsumowaniem zdobytych wiadomości był właśnie Dzień Włoski. Na zajęciach gościliśmy Panią Wicedyrektor Małgorzatę Brzozowską. W czasie tych zajęć dzieci odgadywały zagadki, utrwalały zdobyte wiadomości dotyczące największych miast. Dobierały podpisy do ilustracji. Wskazywały na mapie Europy Włochy oraz miasta. Własnoręcznie wykonały dwie potrawy: sałatkę owocową ,,Macedonię" oraz słodki deser ,,Tiramisu".Uczniowie ten dzień przygotowali wspólnie z wychowawcami świetlicy Paniami Grażyną Sirocką, Ewą Tobijasz i Katarzyną Zawiślańską. Na fotorelację zapraszamy do galerii zdjęć.
Czas wykluwania się piskląt
Dalej trwa nasza obserwacja gniazd bocianich i pustułek. Mamy radość ponieważ w Przygodzicach wykluło się już czwarte pisklę, zostało jeszcze jedno jajko. We Włocławku bez zmian, nadal pustułka wysiaduje 5 jaj i z niecierpliwością czekamy na wyklucie się piskląt. Obserwujemy także młode bociany w Niemczech w miejscowoścj Manheim. W Trzciance bociany ukończyły budowę gniazda i teraz czekamy na złożenie jaj.
Obserwacja ptasich gniazd
Od kilku tygodni prowadzimy na żywo w internecie obserwację ptasich gniazd, dwóch bocianich i jednego pustułek. Bociany obserwujemy w Trzciance i Przygodzicach, natomiast pustułki we Włocławku. W Przygodzicach bociany mają złożone 5 jaj, teraz czekamy niecierpliwie na wyklucie się piskląt. Także we Włocławku w gnieździe pustułek są 3 jajka.
Wiosna
W końcu wszyscy doczekaliśmy się przyjścia wiosny. Każdy z nas miał już dość śniegu i zimna, tęskniliśmy za dłuższymi i cieplejszymi dniami. Od kilku dni panuje prawdziwa wiosna, z każdym dniem jest coraz cieplej, w przydomowych ogródkach zakwitły wiosenne kwiaty, słychać rankiem śpiew ptaków. Od razu poczuliśmy się lepiej, więcej w nas życia i energii.
Wizyta na kręgielni DELFIN
Kółko olimpijskie
Dnia 27 I 2011 uczestnicy Kółka Olimpijskiego wraz z opiekunkami paniami Ewą Tobijasz i Grażyną Sirocką odbyli wycieczkę na kręgielnię DELFIN. Tam mogli zmierzyć swoje siły w czasie gry w kręgle. Rozegrano 3 partie. Na jednym torze rywalizowali chłopcy a na drugim dziewczęta. W każdej z rozegranej partii zwycięsko wychodziły dziewczęta. Chłopcy zapowiedzieli, że jeszcze oni pokażą na co ich stać i jeśli będzie okazja do rewanżu to chłopcy będą zwycięzcami. Dzieci w doskonałych nastrojach wróciły do domów a jak się bawiły na kręgielni można zobaczyć w naszej galerii zdjęć
Translator